Zmešajte ricinusovo olje in sodo bikarbono: Fantastična kombinacija dela čudeže in blaži kar 15 bolezni

29. 8. 2022
Zmešajte ricinusovo olje in sodo bikarbono: Fantastična kombinacija dela čudeže in blaži kar 15 bolezni (foto: Profimedia)
Profimedia

Zakaj je ricinusovo olje presenetljiva sestavina, ki jo potrebujete za okrepitev svojega lepotnega režima? To naravno zdravilo ima številne pozitivne učinke na zdravje, njegove uporabe pa so neomejene.

Verjetno ste že slišali svojo babico in starejše družinske člane, ki so govorili o številnih prednostih ricinusovega olja za skoraj vse. Utrjene akne? Uporabite ricinusovo olje. Želite, da vam v določenem roku zrastejo lasje? Nič ni boljšega kot ricinusovo olje za lase. Neenakomerna zagorelost kože zaradi dolgih ur na soncu? Obrnite se na to čarobno olje, da ponovno izenačite barvo kože. Toda zakaj je ta eliksir tako odličen? Ricinusovo olje, pridobljeno iz semen rastline ricinus communis, ki jo najdemo v tropskih predelih Afrike in Azije, vsebuje vitamin E, beljakovine ter omega 6 in 9 - vse ključne sestavine za zagotavljanje zdrave kože in las. Skozi leta se uporablja kot naravno antibakterijsko in protiglivično sredstvo, pomaga pa tudi pri vsem, od pospeševanja prebavnega sistema do izboljšanja absorpcije v koži. Holistična medicina pogosto priporoča ricinusovo olje za zdravljenje bolezni, ki so večinoma odporne na tradicionalno zdravljenje. 

Ne spreglejte:

Kako vse nam lahko koristi ricinusovo olje?

  1. Alergije izginejo, če vsako jutro popijete pet kapljic ricinusovega olja.
  2. Alergijski izpuščaji izginejo, če zmešate 3 žlice sode bikarbone in 1 čajno žličko ricinusovega olja ter s to mešanico nekaj minut pred tuširanjem nanesete telo.
  3. Rane, ureznine in podplutbe se hitreje celijo, če jih namažemo z ricinusovim oljem.
  4. Masaža trebuha z ricinusovim oljem v zadnjih dveh mesecih nosečnosti preprečuje nastanek strij.
  5. Za pomladitev kože zmešajte 1 čajno žličko ricinusovega olja in eno čajno žličko sode bikarbone. S to mešanico masirajte kožo približno 3 minute, nato kožo dobro sperite.
  6. Poškodovan sklep se hitreje zaceli, če ga ovijete v obkladek iz ricinusovega olja in pustite čez noč.
  7. Sivo mreno lahko pozdravite tako, da vsak večer pred spanjem kapnete eno kapljico olja v oko in če imate razdraženo oko zmešajte 1 žlico ricinusovega olja in pol žlice sode bikarbone. Nanesite na veko in pustite delovati 20 minut. Sperite z vodo.
  8. Rjave lise na koži lahko pobelite z mešanico ricinusovega olja in sode bikarbone.
  9. Olajšajte resne očesne alergije tako, da si pred spanjem vtrete ricinusovo olje v veke.
  10. Zmanjšajte bolečine v spodnjem delu hrbta z uporabo obkladkov iz ricinusovega olja enkrat na teden.
  11. Po peroralnem jemanju 6-8 kapljic ricinusovega olja na dan štiri tedne so opazili popolno izginotje tinitusa.
  12. Bradavice izginejo po štirih tednih uporabe ricinusovega olja.
  13. Piki čebel in drugih žuželk se po nanosu ricinusovega olja hitro zacelijo.
  14. Rast las lahko spodbudite z vsakodnevno masažo z ricinusovim oljem dvajset minut pred šamponiranjem.
  15. Glivice na nohtih lahko odpravite z vsakodnevno uporabo ricinusovih oblog na prizadetih mestih.

Ricinusovo olje za obraz

Ricinusovo olje za obraz lahko uporabljamo za različne namene, na primer za pospešeno rast trepalnic in obrvi, čiščenje obraza ali v receptih za pilinge. Čeprav je ricinusovo olje najbolj znano po tem, da pospešuje rast las, so v zadnjem času prepoznali tudi njegov močan učinek na kožo. Poleg protivnetnih in antiseptičnih lastnosti ricinusovo olje naravno spodbuja čiščenje kože, predvsem por.

Ricinusovo olje je koristno skoraj za vse, od blaženja aken do vlaženja kože. Ricinolna kislina, ki jo vsebuje, saj služi kot protivnetno sredstvo, ki zavira rast bakterij in tako zagotavlja olajšanje pri trdovratnih aknah. Ricinusovo olje se ponaša tudi z nizko komedogenostjo, zato je varno za občutljivo kožo, njegove maščobne kisline pa obnavljajo kožno tkivo in delujejo na uravnavanje neenakomernih tonov kože. Te kisline imajo ključno vlogo tudi pri zmanjševanju madežev in strij sčasoma, saj se znebijo suhih lis in poskrbijo, da koža dobi ustrezno vlaženje.

Ricinusovo olje ima tudi antioksidativne lastnosti, kar pomeni, da ščiti kožo pred prostimi radikali in pomaga upočasniti staranje. Najbolj znana sestavina ricinusovega olja je ricinolna kislina, ki pomaga uravnovesiti limfni sistem v koži, poveča prekrvavitev (večja prekrvavitev ima za posledico lepšo kožo), odstranjuje akne in mozolje ter zmanjšuje vnetja in otekline na koži.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by True Botanicals (@truebotanicals)

Kako uporabljati ricinusovo olje za lase in kožo

Ta čarobni eliksir se na različne načine pojavlja v pripravkih za nego las in kože. Za najboljše rezultate pa je priporočljivo poznati različne vrste ricinusovega olja in izbrati tisto, ki najbolj ustreza vašim potrebam. V svoji organski, hladno stisnjeni obliki služi kot odlično protivnetno sredstvo, ki dela čudeže pri razdraženem lasišču. Jamajško črno ricinusovo olje pa vsebuje pepel praženih ricinusovih semen in je bolj učinkovito pri čiščenju.

Ricinusovo olje lahko vključite v vsakodnevno lepotno rutino tako, da ga zvečer vmasirate v kožo in tako očistite pore. Ko se tuširate, dodajte nekaj kapljic običajnemu balzamu, da pospešite rast las in od znotraj okrepite lasišče. Če imate vnetje kože zaradi sončnih opeklin, v ricinusovo olje namočite bombažno kroglico, nanesite na prizadeto mesto in po eni uri sperite. Njegove mikrobiološke lastnosti bodo delovale na razdraženo kožo, medtem ko njegova vlažilna sestavina aktivno črpa vlago iz zraka in pomaga obnoviti raven vlažnosti kože.

Recept za olje za čiščenje obraza:

  • 1/4 steklenice ricinusovega olja,
  • 1/4 steklenice olja grozdnih pešk,
  • 2/4 steklenice jojobinega olja,
  • 5-8 kapljic olja vitamina E (neobvezno),
  • 5-10 kapljic eteričnega olja sivke (neobvezno)
  • temna steklenica s kapalko (50-100 ml)

Kot lahko vidite na seznamu sestavin, samo nalijte olja v stekleničko s kapalko. Najprej vlijemo 1/4 ricinusovega olja, nato olje grozdnih pešk in preostanek jojobinega olja. Namesto jojobinih in grozdnih pečk lahko uporabite negovalna olja po izbiri ali samo eno olje za enostavnost in cenejši recept. Pustite malo prostora na vrhu za olje vitamina E in ne pozabite, da mora kapalka ustrezati steklenički.

Temna steklenička s kapalko je idealna za uporabo brez dotikanja olja v steklenički in ohranjanje kakovosti, saj vam bo to olje za čiščenje obraza dolgo trajalo. V tem receptu ne uporabljajte kokosovega olja ali oljčnega olja, saj povzročita mašitev por.

Prednosti ricinusovega olja za lase

Antibakterijske lastnosti ricinusovega olja pomagajo zmanjšati prhljaj in z njim povezane okužbe, antioksidanti, ki jih vsebuje, pa aktivno podpirajo keratin v laseh. Uporaba ricinusovega olja za lase se obrestuje v obliki močnejših las, ki so manj nagnjeni k nakodranosti. To je tudi najbolj varovana skrivnost, ki se skriva za bujnimi in dolgimi lasmi vaše babice. Ricinolna kislina, ki jo vsebuje, pospešuje prekrvavitev lasišča in zagotavlja boljšo prehrano lasnih mešičkov. Ob dosledni uporabi naj bi pospešila dvakrat hitrejšo rast las, pogosto pa se uporablja tudi za gostejše obrvi in trepalnice. Olje vsebuje 90 odstotkov hranilnih snovi, ki hranijo lasišče, zaustavljajo izpadanje las, zmanjšujejo razcepljene konice in tvorijo zaščitno plast na laseh, ki deluje kot naravna zaščita pred poškodbami zaradi sonca.

Fotografije: Profimedia

Preberite še: Angelina Jolie nosila čudovito belo obleko, ki naredi najlepšo ženstveno postavo

Priporočamo tudi: Ne bližina kraljice, to je pravi razlog, zakaj se Kate Middleton in princ William selita iz Londona