Suho ščetkanje spodbuja cirkulacijo in zmanjša vidnost celulita, najboljša stvar pa je, da ga lahko izvajate kar iz domače kopalnice.
Če se sprašujete o najboljšem načinu za piling in pomladitev kože, je suho ščetkanje možnost, ki ponuja številne prednosti. Suho ščetkanje ali tehnika suhega ščetkanja je prisotna že tisočletja v ajurvedski rutini za mladostno in zdravo telo. Toda preden se ščetkanja lotite z vso zavzetostjo, ki jo premorete, je pomembno vedeti, kako to storiti pravilno in katerim področjem se je treba med postopkom izogibati. Suho ščetkanje je metoda nežnega pilinga kože s posebno krtačo s čvrstimi ščetinami, s katero se lahko znebite luskaste kože, povečate cirkulacijo, takšno ščetkanje nam pomaga pri razstrupljanju, pomaga pri prebavi in celo izboljša videz vaše kože.
Poleg kozmetike ima ta tehnika številne koristi za zdravje, od krepitve imunskega sistema do razstrupljanja telesa:
- Odstranjuje odmrle celice
- Spodbuja hitrejšo rast novih
- Pusti vtis gladke in mehkejše kože
- Spodbuja cirkulacijo
- Zmanjša vidnost celulita
Ne spreglejte:
- Dieta, ki upočasnjuje staranje: V svojo prehrano vključite teh 5 živil
- 4 najboljši načini za izgubo teže po 40. letu: Tako vas 4 spremembe v življenju pripeljejo do želenega telesa
- Ko gube na obrazu niso povezane s starostjo: Strokovnjaki razkrivajo, na kaj morate biti pozorni, ko se jih želite znebiti
1. Kakšno krtačo izbrati?
Če želite izkoristiti prednosti suhega ščetkanja, boste želeli uporabiti krtačo z naravnimi trdimi ščetinami, po možnosti tisto z dolgim ročajem. Nekatere ščetine so trše od drugih in je odvisno od občutljivosti in preferenc vaše kože. Dolg ročaj je koristen za težko dostopna področja, kot je hrbet. Leseno krtačo z naravnimi vlakni najdemo v več različnih oblikah: ovalne ali okrogle, ki se prilegajo v pest, s kratkim ročajem ali z dolgim ročajem za težje dostopna mesta, najbolje pa je izbrati tisto, ki vam najbolj sede v roko.
View this post on Instagram
2. Kako pravilno izvajamo suho ščetkanje?
S suhim ščetkanjem telesa začnite od stopal ali gležnjev in se počasi pomikajte navzgor z dolgimi tekočimi gibi po okončinah. Nato se s krožnimi gibi začnite premikati po trupu in hrbtu. Ker je ta postopek lahko pregrob za občutljiva področja, kot so trebuh, prsi in vrat, po potrebi zmanjšajte pritisk.
Bodite pozorni, da se ne zadržujete predolgo na istih predelih, saj lahko povzročite draženje ali krvavitev. Takšen postopek ščetkanja je edini pravilen, saj bo le tako usmerjal limfo proti vašemu srcu. Strokovnjaki opozarjajo, da se izogibajte uporabi suhega ščetkanja na obrazu, saj je koža tam bolj občutljiva kot na preostalem telesu. Če želite piling obraza, uporabite bolj nežne izdelke in metode, ki so zasnovane posebej za obraz.
Pazite, da se izognete ranam, praskam na koži, urezninam, suhemu ščetkanju se celo odpovejte, če je vaša koža prekrita s sončnimi opeklinami. Če je torej vaša koža razdražena ali vneta, prenehajte s suhim ščetkanjem. Najboljši čas za suho ščetkanje je tik pred prhanjem, saj lahko nato sperete vse odmrle kožne celice in luskasto kožo, za še boljše rezultate po tretmaju pa se izmenično tuširajte s toplo in hladno vodo. Po tem ne pozabite nanesti losjona, da povrnete vlago v kožo.
View this post on Instagram
3. Kako pogosto naj izvajamo suho ščetkanje?
Ljudje z občutljivo kožo si lahko suho ščetkanje privoščijo dvakrat na teden, za tiste, z bolj trdovratno in tolerantno kožo se priporočajo celo trije tretmaji na teden. Suho ščetkanje izvajajte pravilno in počasi, ne bodite grobi in bodite še bolj nežni do delov telesa s tanjšo kožo.
View this post on Instagram
Preden se lotite suhega ščetkanja vašega telesa, se najprej spoznajte s svojo kožo, ugotovite, kaj ji prija in kaj ne, kako se odziva na ščetkanje, ali opazite kakšno rdečico ali zgolj neprijetnosti. Če opazite kakršne koli zaskrbljujoče spremembe na vaši koži, se posvetujte s svojim dermatologom, še posebej, preden začnete s kakršnimi koli spremembami v rutini nege kože.
Fotografije: Instagram/@vikyandthekid