To so najboljši anticelulitni napitki po mnenju nutricionista: Upoštevajte najboljši čas uživanja napitkov in si zagotovite optimalne rezultate

21. 6. 2024
Deli
To so najboljši anticelulitni napitki. (foto: Profimedia)
Profimedia

Spregovorimo, kateri so najprimernejši za boj proti celulitu in kako jih najbolje vključiti v prehrano.

Na področju lepote ni čudežev. Še manj pa, ko se je treba spopasti s situacijo, ki prizadene skoraj vse ženske. Da, to zdrsavanje kože v grudasto in nepravilno teksturo, zlasti na predelih, kot so stegna in zadnjica, je skoraj univerzalna motnja. Toda samo zato, ker ni čudežev (niti v obliki infuzije), še ne pomeni, da nanjo ne morete vplivati in izboljšati videza tako imenovane pomarančne kože. Z nobeno kremo, telovadbo ali zeliščnim čajem ne bo izginila (celo z medicinsko-estetskimi posegi je ne morete popolnoma odpraviti), vendar se lahko lotimo dejavnikov, ki jo povzročajo, in tako zmanjšamo njen videz.

"Pri celulitu poteka vnetni in edematozni proces, prihaja do zadrževanja tekočine, ki poslabša videz kože in poudari celulit, zato moramo razmišljati o vsem, kar nam pomaga pri odvajanju. V te drenažne ukrepe lahko vključimo namaze, kot so preslica, komarček ..., in jih povežemo z antioksidativno in drenažno hrano, kot sta sadje, zelenjava," pojasnjujejo strokovnjaki in vztrajajo pri kombinaciji dobrih praks za doseganje rezultatov (potrebna je vadba, pomagajo pa tudi protokoli, kot so karboksiterapija, udarni valovi, radiofrekvenca ali mezoterapija).

Ne spreglejte:

Najboljši čas za pitje napitkov

In ker je moč, ki jo imajo infuzije na področju celulita, odvajati, strokovnjaki svetujejo, da jih jemljete na prazen želodec. "Napitki, če jih pijemo na prazen želodec, se bolje absorbirajo in povečajo svojo učinkovitost, zato jih lahko, če želimo večji depurativni učinek, vzamemo prvo stvar zjutraj pred zajtrkom," pojasnjujejo. To ne pomeni, da pitje zeliščnih čajev ob drugih delih dneva ni učinkovito - po večerji pomagajo pri sproščanju, odvajanju vode, vendar pa njihovo pitje takoj, ko vstanete, spodbudi proces odvajanja vode. Strokovnjaki pa tudi poudarjajo, da čeprav lahko čez dan popijemo več napitkov, "jih ne smemo jemati kot nadomestek za vodo. Prav tako je priporočljivo omejiti število tistih s kofeinom in jih ne piti ponoči,".

Seznam anticelulitnih napitkov, ki so dobri tudi za kožo

Naslednje vprašanje se nanaša na to, kateri zeliščni čaji so najučinkovitejši proti celulitu. Res je, da imajo zeliščni čaji na splošno očiščevalni učinek - „Po čajni mrzlici so zdaj v trendu zeliščni čaji.

  • Ingver z limono: Citrusi vsebujejo vitamin C, ki deluje antioksidativno. Ingver ima protivnetne in antioksidativne lastnosti.
  • Regrat: ima diuretični učinek in je bogat z vitamini.
  • Rdeče jagode: Rdeče jagode so diuretične zaradi vsebnosti vode in kalija, odvajalne zaradi vlaknin in antioksidativne zaradi vsebnosti vitamina C. Pravzaprav so ti napitki zelo okusni tudi hladni.
  • Karnitin ali kofein: Kofein naj bi imel lipolitične lastnosti, karnitin pa sodeluje pri pretvorbi telesnih maščob v energijo. Oba pomagata v boju proti celulitu. Pravzaprav svetuje, da ju vzamete pol ure pred vadbo.
  • Artičoka: ima funkcijo razstrupljanja jeter in ledvic.
  • Koromač: Bogat je z vitaminoma A in C ter minerali, kot so kalcij, kalij, železo in železo in cink. Ima diuretični učinek. Poleg tega preprečuje tudi staranje kože.

Pomen dobre priprave infuzij (in upoštevanje njihovega časa)

Večni dvom o zeliščnih čajih je, ali so tisti, ki so na voljo v vrečki, enako učinkoviti kot tisti, ki so narejeni neposredno iz listov. Strokovnjak odgovarja: Oboje ima blagodejne učinke. Tisti, ki jih pripravimo v listih, so bolj sveži in imajo intenzivnejši okus. Tisti v vrečkah so bolj priročni. Koristi so odvisne od sestave. Z listi lahko ustvarimo mešanice, ki so lahko učinkovitejše. Če se odločite za liste v vrečkah, pa strokovnjaki priporočajo, da jih po možnosti kupite v trgovinah in ekoloških oddelkih supermarketov ter pri zeliščarjih.

Kar zadeva pripravo, strokovnjaki vztrajajo pri spoštovanju časa, ki ga ima vsaka rastlina, da se lahko med kuhanjem izločijo njene aktivne sestavine. Ko rastline damo v vrelo vodo, v njo sprostijo svoje aktivne sestavine. Da bi zagotovili, da infuzija, ki jo zaužijemo, vsebuje prave učinkovine in v zadostni koncentraciji, je treba upoštevati čas infundiranja posamezne rastline: preslica mora stati pol ure, regrat pa potrebuje le minuto, da se sprostijo vse njegove lastnosti.

Fotografije: Profimedia

Preberite še: 7 načinov uporabe sode bikarbone za telo: Te koristne nasvete bi morala poznati vsaka ženska

Priporočamo tudi: Hvala, ampak zmorem sama: To so tri najbolj neodvisne ženske zodiaka

Novo na Metroplay: Anja Ramšak o poroki, ljubezenski zgodbi, vrnitvi v jutranji radijski program in hobijih