Sto let po tragični nesreči velike potniške ladje Titanik prihaja mini serija z enakim imenom. Scenarij je napisal oskarjevec Julian Fellowes.
Producenti mini serije Titanik so se odločili, da bodo za božič vsem navdušencem nad tragično zgodbo podarili prvi video, ki serijo napoveduje za prihodnje leto. Za snemanje so zgradili 60-metrsko palubo, nekaj glavnih pisarn ter kapitanovo kabino. Imeli so celo šest pravih rešilnih čolnov in 12 opremljenih kabin.
“Ko vstopiš v studio, imaš občutek, da si na ladji. Prostor je zelo realen. Naša scena nam dopušča, da se igralci v igro res vživijo in da dobijo občutek, da so na ladji,” je še dodal.
Film Titanik iz leta 1997, ki ga je režiral James Cameron, se je posvetil predvsem ljubezenski zgodbi med posameznikoma iz različnih socialnih razredov. Nova serija pa bo prikazovala več ljudi in njihove medsebojne odnose. Serija nam bo omogočila drugačen pogled na dogajanje na ladji, ki bo veliko bolj podobno dejanskemu iz leta 1912.
V nedeljo, 14. aprila 1912
Ob času izgradnje je bil Titanik največji parnik na svetu, potonil pa je med svojim prvim potovanjem čez Atlantik v nedeljo, 14. aprila 1912. Tega dne je ob 23.40 (po ladijskem času) trčil v ledeno goro, dve uri in 40 minut pozneje pa je potonil. V ledeno mrzli vodi je umrlo 1.517 ljudi, na ladji pa je bilo ob izplutju 2.223 potnikov. Rešilo se je največ žensk in otrok oziroma 706 potnikov.
Razbito in potopljeno ladjo je ekipa našla na globini 3.800 metrov jugovzhodno od Nove Funlandije. Odkrili so, da se je ladja prelomila na dva dela, deli ladje, pohištvo, jedilni pribor in osebni predmeti potnikov pa so bili raztreseni več kot 2,6 kvadratnega kilometra okrog razbitin. Od leta 1994, ko je lastništvo nad razbitinami dobila družba RMS Titanic Inc., je bilo na površje prinesenih že več kot šest tisoč artefaktov. Morje in mikroorganizmi pa naj bi v prihodnjih 50 letih ladjo popolnoma razgradili.
Titanik – priljubljen filmski lik
O ladji (dejstvih in mitih, povezanih s Titanikom) je bilo napisano več knjig, muzikalov, posnetih več nanizank in filmov, med njimi: Saved From the Titanic (1912), In Nacht und Eis (1912), Atlantic (1929), Titanic (1943), Titanic (1953), A Night to Remember (1958), S.O.S. Titanic, (1979), Raise the Titanic! (1980), miniserija Titanic (1996) in nazadnje film Jamesa Camerona Titanic (1997), ki je prejel 11 oskarjev. Obstajajo tudi računalniške igrice o Titaniku, TV-šovi, parodije ...
(Lea)
Novo na Metroplay: Žan Serčič o glasbenem ustvarjanju, ohranjanju zasebnosti in spremembah