Testiramo: Kozmetične nege, ki jih dermatologi in kozmetologi priporočajo poleti

21. 7. 2023
Testiramo: Kozmetične nege, ki jih dermatologi in kozmetologi priporočajo poleti (foto: Instagram)
Instagram

Veliko negovalnih postopkov za nego kože obraza, ki jih lahko opravite v estetskih in dermatoloških centrih (še posebej tiste bolj agresivne), poleti zaradi izpostavljenosti kože UV žarkom, žal ni primernih za izvajanje. 

Naša urednica Petra Windschnurer pa je tokrat poiskala in testirala tiste, ki ne samo, da koži v času, ko je izpostavljena visokemu indeksu UV žarkov ne škodujejo, temveč jo celo okrepijo in nahranijo, da je pripravljena na poletne vremenske pogoje. Gotovo ni potrebno dvakrat razlagati, da se je odločila za tiste, ki nudijo globoko vlaženje in izboljšajo kolagensko strukturo, da bi preprečili nastanek novih in ublažili stanje že obstoječih mini gubic, ki so velikokrat posledica prav izsušene kože.

Negovalne postopke sem opravila v Dermatološkem centru Derm na Barjanski cesti 62 v Ljubljani (www.dcderm.si)

1. Kombinacija Pelleve in mezoterapija Skeyndor

Ob koncu junija, pred počitnicami sem želela kožo dobro navlažiti in ji na ta način priskrbeti dovolj vlage za poletne mesece. Globinsko vlaženje pa je moji koži prišlo prav tudi zato, ker so mi v Dermatološkem centru Derm istočasno opravili tudi učvrstitev kože in glajenje gub s pomočjo radiofrekvenčne tehnologije (nekirurški lifting) Pelleve.

Po čiščenju kože se je terapevtka odločila, da najprej pričnemo s postopkom Pelleve. Glajenje in učvrstitev kože poteka s posebnimi sondami z radiofrekvenčno tehnologijo, ki temelji na varnem segrevanju podkožnega tkiva, brez da bi poškodovali povrhnjico. Ker je postopek neinvaziven, ga lahko izvajajo tudi na najbolj občutljivih predelih, kot so področje vratu in okoli oči, kjer imam tudi sama največ drobnih in nekaj globljih gubic. Sama sem segrevanje občutila kot toploto, ki se ni nikoli stopnjevala do bolečine, ki sem jo čutila pri ostalih postopkih, ki so prav tako temeljili na segrevanju podkožja. Zaradi toplote se kolagenska vlakna razmaknejo in pri ohlajanju znova skrčijo. S stimulacijo fibroblastov spodbujajo tvorbo novega kolagena in elastičnih vlaken. Moja koža je bila po postopku videti zelo sveže, čeprav so se tisti pravi rezultati pokazali šele po dobrem mesecu. Izboljšava je bila vidna predvsem na predelu okoli oči, kjer so tiste res drobne gubice enostavno izginile. Lahko rečem, da je učinek enakovreden botoksu (lani poleti so mi ga vbrizgali prav na predelu smejalnih gubic okoli oči).

Mezoterapija Skeyndor je mezoterapija brez iglic, ki temelji na aktivnih sestavinah tako imenovanih mezo-koncentratih z različnimi učinki ter na aparatu za globinsko vnašanje teh aktivnih sestavin (hialuronska kislina, mikrokolagen, tripeptidi "botox like", liposomski polifenoli, vitamini, ioniziran vitamin C, aminokisline) s pomočjo sonde, ki omogoča aktivacijski tok, hidroforezo in elektroporacijsko tehniko (mezoterapija brez iglic) ter krioterapijo. Globina vnosa aktivnih snovi je enakovredna igelni mezoterapiji. 

Terapevtka se je odločila, da bo za stanje moje kože najbolj primeren globalni anti-aging program z lifting učinkom s preparatom MesoBT-LIFT. Tripeptid "botox like" učinkuje podobno kot injekcije botoxa, kolagen morskega izvora poskrbi za mikrolifting na obrazu, z ovsenimi sladkorji pa dosežejo intenzivni makrolifting. 

Glavni učinek aktivacijskega toka (galvanskega toka) je spodbuda koži, da ohranja ravnovesje v svoji vlažnosti, regeneraciji in obnovi. Prav tako poveča pretok kisika in hranilnih substanc v tkivo in pospeši odtok odpadlih produktov iz celičnega katabolizma.

Hidroelektroforeza (pulzni tok) omogoča molekularni transport aktivnih sestavin prek epidermalne pregrade.

Elektroporacija (generacija elektromagnetnih impulzov) izzove odpiranje celične membrane (pore) ter odpira zelo ozke kanale v povrhnjici prek celičnih lipidov, zato je to zelo uporabna in pomembna estetska in medicinska tehnologija vtiranja, ker dopušča, da sestavine potujejo skozi kožo. 

Kiroforeza zniža temperaturo in s tem stimulira kožo k čvrstosti po zaključku izbranega tretmana.

Sam postopek je izredno prijeten, še posebej zadnji del, ko kožo sonda hladi. Je popolnoma neboleč, edino kar lahko občutite, je rahlo ščemenje pri pulznem toku. 

Učinek je bil viden takoj po postopku, zato bi ga sama priporočila tudi, če želite izboljšati videz kože pred pomembnim dogodkom. Moja koža je bila videti resnično zdrava, sveža in bolj napeta, ter predvsem dobro navlažena.   

2. Nega Reviderm hydro boost, za povečanje hidratacije

Nega Reviderm hydro boost kožo globinsko navlaži in ji da sijaj. S terapevtko v Dermatološkem centru Derm sva se odločili, da čez dobrih štirinajst dni po prvi mezoterapiji postopek ponoviva. Tokrat se odločiva za nego Reviderm s poudarkom na ultrazvoku, oziroma tretma REVIDERM HYDRO BOOST, ki bo poskrbel, da bo moja koža imela poleti dovolj vlage in istočasno preprečili posledice vpliva sonca na kožo. Tretma vključuje čiščenje obraza z mehanskim pilingom mikrodermabrazijo, ki pa ga terapevtka tokrat zaradi visokega UV indeksa izpusti. Sledi encimski piling, nanos ultrazvočnega gela ter REVIDERM ultrazvok. Ta spodbudi cirkulacijo in omogoča, da aktivne učinkovine dermokozmetike v našem primeru HYAL plumping ampula (koncentrat hilauronske kisline) lažje prodrejo v podkožje. Moram priznati, da je postopek tako prijeten, da sem vmes celo za trenutek zaspala. Po končanem vnosu aktivnih sestavin sledi še nežna masaža z rebalance alge/booster, ter zaključi z masko HYDRO 2INFUSION MASK z filaggrinolom in biometričnimi aminokislinami, ki uspešno spodbudijo proizvodnjo lastnih faktorjev, ki vežejo vlago in tako poskrbijo za naravno vlažnost kože, ter zaključna nega s Promicrobiome serumom+ in obvezno SPF kremo.

Ker je moja koža v osnovi izredno suha je pomanjkanje vlage poleti še posebno izraženo, zato sem bila po tretmaju pozitivno presenečena, kako sveža in sijoča je videti moja koža. Tako zelo, da sem se odpravila ven popolnoma nenaličena, niti korektorja za izenačitev tena nisem potrebovala.