Štirje uspešni domači kreativci so nam odprli misli na otvoritveni Nitro konferenci Fashion Weeka Aquafresh.
Rok Predin, Nataša Čagalj, Mitja Okorn in Jure Prek. Slovenci, ki jim najprej čestitamo, šele nato se jim predstavimo. Na Nitro konferenci, ki je v ponedeljek popoldne ob 16. uri zagnala letošnji Fashion Week Aquafresh, so ti štirje uspešni slovenski ustvarjalci, ki so prepričali tudi v tujini, predstavili zgodbe svojih ustvarjalnih uspehov.
Nataša Čagalj nas je navdušila s svojo življenjsko zgodbo, ki jo je iz male Slovenije peljala do velikih modnih imen. Od Cerrutija, preko Lanvina, do Stelle McCartney. "Študij v Londonu mi je odprl vsa vrata. Odpira mi jih še danes," se je začetkov spomnila Nataša. Ko je prestopila v Lanvin, ji je kreativni direktor Albert Elbaz pomodroval, da je mnogo ljudi v modni industriji ne bi nikoli zaposlilo, ker je mama. "To je pa popolnoma njihov problem," mu je odgovorila Nataša. S predanostjo in trdim delom si je utrla pot do izjemnih dosežkov, svojo dušo pa venomer hranila v družinskem okolju.
Rok Predin je predstavil svoj dolgotrajni boj do uspeha. Nič se ni zgodilo samo od
sebe, nobena ponudba ni bila naključje vesolja. Imel je načrt, s katerim je odpotoval v London, ko je Slovenija postala pretesna. In s premalo priložnostmi. Vztrajno pošiljanje prošenj, se je ščasoma obrestovalo. "Ko sem čakal na odgovore, sem še vedno delal. Sam. Naredil sem novo risanko in jo poslal na iste naslove: 'Poglejte, zdaj sem naredil tole.'" Zdaj pravi, da je nenehnem ustvarjalnem zagonu.
Jure Prek, zdaj že oče in nepogrešljiv člen skupine Outfit7, je svojo pot prav tako zelo hitro usmeril v tujino. Tam si je nabral številne izkušnje, ki so ga - zanimivo - na koncu privedle nazaj domov. V Slovenijo. Kjer je postal del svetovnega rekorda: aplikacija Talking Tom je namreč presegla milijardo prenosov, to pa je le čudovit digitalni temelj, na katerem Outfit7 stremi v prihodnost. "Lepo je, da lahko pokažemo, kako se lahko tudi v Sloveniji naredi nekaj velikega."
Mitja Okorn je dobro poznano ime na domači sceni. Pobalinski režiser, ki je slovenski filmski sceni pokazal sredinec in nas nato vse presenetil kot pravi filmski vunderkind, ko je na Poljskem posnel izjemno uspešno romantično komedijo Pisma sv. Nikolaju. Zdaj čaka še na poljsko državljanstvo. Slovenija ga je resnično pustila na cedilu, pokazal pa nam je, da smo s tem hrbet obrnili izjemnemu filmskemu ustvarjalcu. Zdaj pripravlja rimejk svoje lastne uspešnice, pripravlja novo televizijsko serijo, v Sloveniji pa bo režiral zanimivo gledališko igro. Komaj čakamo!
Novo na Metroplay: Žan Serčič o glasbenem ustvarjanju, ohranjanju zasebnosti in spremembah