Frekvenca 432 Hz povečuje plastičnost obročev in spodbuja regeneracijo celic.
Če je "glasba za dušo to, kar je telovadba za telo", kot je dejal Platon, je glasba tudi močno sredstvo proti staranju možganov. Daniela Perani, profesorica nevroznanosti na Univerzi Vie-Santé Saint-Raphaël, je v svojem govoru na milanskem vrhu o dolgoživosti pojasnila: "Glasbo najdemo v vseh človeških kulturah (...). Ljudje smo že od rojstva biološko programirani za obdelavo kompleksnih dražljajev in odzivanje na zvoke." Glede na študijo, ki jo je Daniela Perani opravila na le nekaj dni starih dojenčkih, zvok dejansko obdeluje predvsem desna možganska hemisfera. Tako kot pri odraslih. Rodimo se torej z zmožnostjo dekodiranja glasbe, ki mobilizira več možganskih funkcij.
Ne spreglejte:
- Katie Holmes nosi le še ta nenavaden tip balerink, ki bodo to jesen vsepovsod!
- 6 znakov, ki nakazujejo, da pijete premalo vode: odkrijte simptome dehidracije, ki vplivajo tako na videz kože in zdravje
- Brigitte Macron pokazala, kako hlačni kostim nositi kot prava Parižanka in v modo vrnila modni dodatek, ki smo ga oboževali pred več kot 15 leti
Dolgotrajna izpostavljenost zvokom in melodijam naj bi spodbujala dolgoživost, a ne le to.
Koristi glasbe na možgane in dolgoživost: 432 Hz in druge frekvence
Možganska plastičnost se nanaša na sposobnost možganov, da se sčasoma prilagodijo in spremenijo svojo strukturo in funkcije. Kot pojasnjuje Daniela Perani, "glasba pomaga povečati plastičnost možganov in lahko ohranja kognitivne funkcije in zdravje možganov,". Nevroznanstveniki so z uporabo naprednih tehnologij nevro-slikanja preučevali in merili učinke glasbe na čustva, jezik ter razvoj in delovanje možganov. Njihove ugotovitve so naslednje:
- Glasba aktivira vezje za empatijo.
- Spodbuja sproščanje dopamina, nevrotransmiterja užitka, in oksitocina, znanega kot hormon ljubezni, ker je vključen v odnose in navezanost.
- Zmanjšuje raven kortizola, hormona, povezanega s stresom.
- Aktivira iste možganske strukture kot jezik.
- Nagradno vezje, ki ga sproži dopamin, spodbuja motivacijo in strukture, povezane z jezikom.
"Glasba pomaga upočasniti zmanjševanje povezanosti možganov, ki je povezano s staranjem. Vendar se struktura možganov lahko spremeni le, če so glasbeni dražljaji dolgotrajni," poudarjajo strokovnjaki. Tako kot pri vadbi, prehrani in kozmetiki je tudi pri glasbi za resnične dolgoročne koristi nujna doslednost.
@infinitesoundhealing This is 432hz #higherconsciousness #frequencyhealing #infinitesoundhealing #soundtherapy #lovefrequency #432hz #binaural ♬ 432Hz - InfiniteSoundHealing
Pomirjujoča moč frekvence 432 Hz
Glasba spodbuja plastičnost možganov, saj krepi povezave med nevroni in izboljšuje kognitivne sposobnosti za boj proti nevrodegenerativnim boleznim, hkrati pa ustvarja pozitivna čustva ter spodbuja sproščenost, umirjenost in splošno dobro počutje.
Posebej učinkovita je glasba s frekvenco 432 Hz, ki jo je prvi raziskal skladatelj Emiliano Toso in je zdaj priljubljena na portalu TikTok.
Ta vrsta zvoka ne zmanjšuje le tesnobe in stresa, temveč ima tudi protivnetni in regenerativni učinek na celice, ki je primerljiv z meditacijo. Emiliano Toso v svojem projektu "Translational Music" združuje glasbo in nevroznanost. Njegove skladbe se uporabljajo tudi v bolnišnicah, kot so San Raffaele v Milanu, Bambin Gesù in Gemelli v Rimu ter bolnišnica Salesi v Anconi, kjer so prvič na svetu v operacijski dvorani izvedli operacijo s klavirsko glasbo.
@calm Can't sleep? Try listening to this calming frequency before bed. #432hz #frequency ♬ Solfeggio 432 Hz by Assembly of Sines - Calm
Frekvenca 432 Hz in druge zvočne terapije
Terapevtska moč glasbe je temelj zdravljenja z zvokom, celostne prakse, ki uporablja zvok in zvočne vibracije za zagotavljanje duševnega miru. Z resonanco se možgani in telo uskladijo in vibrirajo skupaj. Uporabljajo se tibetanski zvonci, kristalni zvonci in gongi, od katerih vsak spodbuja drugačne občutke. Zdravljenje z zvokom zmanjšuje stres in umirja um.
Zvočna masaža s tibetanskimi zvonovi poleg frekvence 432 Hz s harmoničnimi vibracijami, ki jih povzroča na telesu, doseže fizično in čustveno ravnovesje, aktivira celice in deluje na tekočine ter tako spodbuja globoko sprostitev.
Fotografije: Profimedia
Preberite še: Tega nikoli ne bi smeli nositi v torbici: Privablja nesrečo, ločitev in revščino
Priporočamo tudi: Že več let ima 57 kg, prehranjuje pa se po eni izmed najbolj znanih diet: To je skrivnost popolne linije Jelene Rozge
Novo na Metroplay: Anja Ramšak o poroki, ljubezenski zgodbi, vrnitvi v jutranji radijski program in hobijih