Ljudje se med seboj razlikujemo po barvi oči, las in kože, prav tako pa imamo različno tudi čustveno inteligentnost. Čustvena inteligenca določa, na kakšen način se bomo spopadli s svojimi notranjimi občutji, ki narekujejo vedenje v nepričakovanih situacijah in okoliščinah.
Ljudje uporabljamo dve vrsti uma: racionalni in emocionalni. Racionalni obdeluje podatke iz okolja na osnovi objektivnih dejstev, čustveni pa deluje nagonsko in nepremišljeno, zato je tako pomembno razvijati čustveno inteligenco.
Dejstvo je: Ljudje, ki imajo nizko čustveno inteligenco (pa čeprav imajo lahko visok IQ! ), so manj uspešni v življenju za razliko od ljudi z visoko čustveno inteligenco. Slednji so iznajdljivi in zaradi visoke čustvene inteligentnosti bolj učinkovito 'upravljajo' sebe in negujejo kakovostne odnose z ljudmi.
Izboljšajte kakovost življenja
Ker je čustvena inteligenca sposobnost, ki se jo lahko nauči vsak človek, vam predlagamo, da vložite svoj čas v to neprecenljivo vrednoto in obiščete brezplačna predavanja na temo čustev, samopodobe in odnosov, ki bodo v februarju in marcu potekala v različnih krajih po Sloveniji – seznam predavanj najdete na spletni strani Šole čustvene inteligence, Zavoda CDK.
Novo na Metroplay: Kako lahko vzdržujemo mišično maso ter preprečimo težave, kot so sarkopenija in osteoporoza?