V času, ko digitalne tehnologije temeljito preoblikujejo ustvarjalne procese in trajnost postaja osrednja vrednota prihodnosti, projekt ME-YOU-US odpira prostor za razmislek o tem, kako lahko digitalna moda prispeva k bolj vključujočemu, zelenemu in inovativnemu oblikovanju oblačil.
Ob zaključku Erasmus+ projekta Me-You-Us, ki vzpostavlja triletno sodelovanje med tremi visokošolskimi institucijami Kolding School of Design (DK), Willem de Kooning Academy (NL) in NTF Univerzo v Ljubljani (SI), Katedra za oblikovanje tekstilij in oblačil NTF UL, pripravlja predstavitev rezultatov projekta, okroglo mizo in zaključno razstavo.
Me-You-Us se osredotoča na razvijanje digitalnih 3D kompetenc na področju oblikovanja tekstilij in oblačil za raznolikost, vključenost in zeleni prehod. Projekt je usmerjen v krepitev digitalizacije v študijskih programih in procesih, ter v ustvarjanje novih znanj, ki vodijo v poglabljanje trajnostnih vsebin. Cilj projekta je bil razviti devet izobraževalnih modulov s področja oblikovanja tekstilij in oblačil, ki vključujejo različna digitalna orodja, med drugim tudi program CLO3D. Namenjeni so mentorjem, študentom ter drugim zainteresiranim. Katedra za oblikovanje tekstilij in oblačil je razvila tri module, vsako leto enega. V tretjem modulu je pri izvedbi VR predstavitve sodelovala z mentorji in študenti Katedre za informacijsko in grafično tehnologijo NTF UL.
Dogodek odpira razmislek o možnostih in izzivih, ki jih prinašajo novi digitalni pristopi v modnem oblikovanju, o vzpostavljanju sinergij med tradicionalnimi ročnimi veščinami in novimi tehnologijami ter o njihovem prispevku k trajnostni in vključujoči prihodnosti oblikovanja.
Pridruženi partnerji: Tronog, Mila.Vert, Center Rog.
PROGRAM
17.00 Predstavitev projekta ME-YOU-US
Predstavitev UI avatar tehnologij v modi za CLO3D / Sergej Žlahtič, TRONOG
/ večnamenska soba 3, 3. nadstropje
17.45 Okrogla miza / Sodelujejo
- Sergej Žlahtič, direktor podjetja TRONOG
- Tina Logar Bauchmüller, direktorica trajnostne blagovne znamke Mila.Vert
- izr. prof. dr. Jože Guna, NTF Univerza v Ljubljani
- Lia Sara Likar, študetka oblikovanja tekstilij in oblačil, NTF Univerza v Ljubljani
Okroglo mizo povezujeta prof. Elena Fajt in doc. dr. Tanja Nuša Kočevar
/ večnamenska soba 3, 3. nadstropje
19.00 Otvoritev razstave
/ večnamenska soba 2, 2. nadstropje
Razstava bo na ogled:
4. 6. – 6. 6. 2025 od 12.00 do 18.00
7. 6. 2025 od 10.00 do 13.00
Toplo vabljeni. Dogodek je brezplačen.
Več o Erasmus+ projektu ME-YOU-US
Projekt financira Evropska unija.