Keren Hod je ustanovila združenje WE - Women Enterpreneurship, ki ženskam z dobro poslovno idejo omogoča povezovanje z vlagatelji. O tem bo spregovorila tudi na Forbes Adria Power Women’s Summitu, ki bo 4. septembra v Beogradu.
Keren Hod je podjetnica, ki je ustanovila združenje WE – Women Enterpreneurship za krepitev položaja podjetnic, v katerem je danes že več kot 40.000 članic in podpira več kot 1.000 zagonskih podjetij.
Združenje WE je ustanovila leta 2018, ko je imela šele 25 let in si je prizadevala usklajevati obveznosti študija industrijskega inženirstva na univerzi Ben Gurion in službe svetovalke v družbi Deloitte. Danes so podružnice združenja WE po vsem svetu, tudi na univerzah Harvard, MIT in Columbia.
Kako se je začelo
Ko je Hod kot študentka na nekem izobraževalnem programu za podjetnike opazovala, kako so bili vsi predavatelji moški, se je začela zavedati, kako slabo so ženske zastopane v poslovnem svetu. “Raziskovala sem in ugotovila, da je med ustanovitelji zagonskih podjetij samo osem odstotkov žensk in da dobijo le dva odstotka naložbenega kapitala,” je poudarila v intervjuju za The Jerusalem Post.
To je bil njen poglavitni vzgib, da je ustanovila združenje WE, katerega glavni cilj je spodbuditi ženske, da se podajo na podjetniško pot. Ponuja jim orodja in znanje za uspeh, jim predstavlja morebitne vzore in gradi skupnost, v kateri lahko druga drugi ponudijo podporo in nasvete.
Uspešen program podjetništva
“Naša osrednja dejavnost je naš program podjetništva v akademskih ustanovah. V okviru programa gostimo vrhunske vodje, podjetnike, vodilne kadre in investitorje, ki delijo svoje znanje in osebne izkušnje,” pojasnjuje Hod.
S sodelovanjem v programih WE udeleženke pridobijo veščine na področju vodenja, mreženja, predstavljanja zamisli, pripovedovanja, kreativnega razmišljanja, zbiranja sredstev, ekipnega dela, poslovne komunikacije in še veliko drugih stvari.
Milijon za razvoj posebnega polnilca za mobilne telefone
Obstajajo že uspešne zgodbe, ki so bile deležne spodbude združenja WE. Keren Hod je izpostavila primer Or Harlem, soustanoviteljice marketinškega podjetja Elvy.ai, ki je razvilo brezžični polnilec za mobilni telefon. Ta uporabnika ščiti pred sevanjem, a pri tem ne zmanjša funkcionalnosti telefona. Uporabniki tako lahko svoje telefone bolj varno polnijo na nočnih omaricah in zato bolj mirno spijo.
Podjetje je zbralo potrebna sredstva in uspešno prodaja naprave. “Po zaslugi združenja WE sem v zgodnji fazi financiranja podjetja Elvy uspela zapreti finančno konstrukcijo v višini milijona dolarjev, in sicer s sredstvi skladov tveganega kapitala in poslovnih angelov,” v svoji objavi na spletni strani združenja WE pojasnjuje alumna Or Harlem.
Feminai pomaga pri diagnostiki raka na dojki
Karny Ilan, soustanoviteljica in izvršna direktorica podjetja Feminai, je prav tako izšla iz omrežja WE.
“Program WE mi je dal pogum, znanje, orodja, skupnost in navdih, da sem se lotila podjetniškega podviga ter zbrala zagonska sredstva,” je povedala Karny Ilan.
Feminai se ukvarja z izjemno občutljivo tematiko. Prizadevajo si preobraziti diagnostiko raka dojke. “Naš cilj je povečati natančnost, dostopnost in ugodnost pregledov. Zagotoviti želimo, da bi vsaka ženska imela dostop do učinkovitih in varnih sredstev za zgodnje odkrivanje raka dojke,” piše na spletni strani podjetja.
V vodilni ekipi podjetja Feminai so tri ženske, poleg Karny Ilan še Shani Klein-Antman in Gal Yanuka. Vse tri so se uvrstile na Forbesov seznam 30 pod 30.
Start up, ki premika meje v arhitekturi in gradbeništvu
Tudi Lior Kantor, ena od ustanoviteljic in izvršna direktorica podjetja Tweeks, pravi, da je bilo sodelovanje z združenjem WE plodna in navdihujoča izkušnja.
“Po zaključku programa sem uspela v zgodnji fazi financiranja od različnih vlagateljev zbrati skoraj dva milijona dolarjev za naš gradbeno-tehnološki start up,” v svoji objavi poudarja arhitektka Lior Kantor. Tweeks je danes uspešno podjetje, “ki omogoča lastnikom, da spremenijo svoje domove iz sanj v resničnost”. Zaposluje vrhunske inženirje, arhitekte in oblikovalce, ki naročnikom omogočijo pregled in oblikovanje bodočih gradenj s pomočjo virtualnih predstavitev.
Mreža ambasadork
Združenje WE, ki ga vodi Keren Hod, ima tudi zelo zanimiv program ambasadork. “Ambasadorke in ambasadorji WE so voditelji z vsega sveta, ki so predani krepitvi položaja žensk v podjetništvu v svojih skupnostih s pomočjo organiziranja dogodkov, ustvarjanja vsebin in še marsičesa. S pristopom do globalne skupnosti ter ekskluzivnimi dogodki in viri ambasadorji pomagajo pri graditvi sveta, v katerem lahko vsaka ženska uspe kot podjetnica,” piše na spletni strani združenja.
Prvi Forbes Adria Power Women’s Summit bo 4. septembra v Beogradu. Vstopnice za srečanje so že v predprodaji.