Ženska iz ozadja: Kaj je Melania Trump razkrila v svojih nedavno objavljenih spominih?

7. 11. 2024
Deli
Ženska iz ozadja: Kaj je Melania Trump razkrila v svojih nedavno objavljenih spominih? (foto: Profimedia)
Profimedia

V začetku oktobra je izšla knjiga Melania, nad katero kritiki niso bili navdušeni, a poleg marsičesa znanega razkriva tudi nekatere stvari, ki bi jih težko povezali z ženo Donalda Trumpa.

Zagotovo niste mogli spregledati, da je v začetku lanskega oktobra izšla knjiga Melania, spomini nekdanje, od danes pa bodoče prve dame ZDA, a kot kaže, tudi po njej avtobiografijo, ostaja precej neznana. V napovedi za svoje spomine knjigo opisuje kot "globoko osebno in refleksivno" delo, s katerim želi popraviti netočnosti, ki so jih po njenih besedah ​​o njej plasirali osrednji mediji - o njenih dejanjih, namenih in značaju.

V uvodnem delu knjige piše: "Kot nekdo, ki je bil pogosto predmet javnih analiz in zavajanj, čutim odgovornost, da popravim te netočnosti in podam resnično poročilo o svojih izkušnjah." Kljub tej obljubi razkrivajo "žensko za javno osebnostjo", so spomine kritizirali in ocenili kot eno najbolj površnih del o življenju nekoga, ki tako malo razkrijejo o osebi.

Preberite še:

Melania Trump
piše o tem, kar je že vsem dobro znano - da je rojena leta 1970 v Sloveniji, da je bila njena mama šivilja, oče pa podjetnik v avtomobilski industriji, da ima starejšo sestro Ines in da je idilično otroštvo preživela v mestecu Sevnica, poletovala v prelepi Dalmaciji in smučala v Alpah.

Kariero modela je začela kot najstnica v Italiji in Franciji, pri 26 letih pa se je zaradi kariere preselila v New York, kjer je leta 1998 v nočnem klubu spoznala Donalda Trumpa. Poročila sta se leta 2005 in leto kasneje dobila sina Barrona.

V desetletju, ki je sledilo, preden je Trump vstopil v politiko, se je posvetila materinstvu, prodajala je linijo nakita in razvijala izdelke za nego kože. Kasneje, ko je Trump postal predsednik, se je Bela hiša preselila in bila priča obdobju pomembnih dogodkov, vključno s pandemijo COVID-19, nemiri 6. januarja in prvim poskusom atentata na Trumpa. Nekatere pomembne dogodke, ki so javnosti dobro znani, kot je na primer sojenje Stormy Daniels, je v svoji avtobiografiji preskočila, čeprav bi bilo zanimivo izvedeti, kako ga je doživljala.

Ženska iz ozadja: Kaj je Melania Trump razkrila v svojih nedavno objavljenih spominih?
Profimedia

Spomini prinašajo vpogled v Melanijino življenje, a po mnenju nekaterih kritikov pričakovanja po globljem razkritju njene osebnosti niso povsem izpolnjena. Piše, da rada obiskuje muzeje v vsakem mestu, ki ga obišče, da se ji zdi New York živahno in prefinjeno mesto in da je bila izkušnja materinstva "proces učenja". O svoji karieri piše kot motivacijski "citat" na Instagramu in meče fraze, kot so: "Pot do uspeha ni vedno lahka, a z odločnostjo in pogumom lahko uresničiš svoje sanje."

Tudi v politično sfero se ne spušča, predsedniški mandat svojega moža pa ocenjuje kot "izjemen napredek" za državo. Medije in "globoko državo" omenja le v kontekstu njihovih poskusov blatenja njene družine iz političnih razlogov. , in izpostavi svoja prizadevanja kot svoj politični prispevek za dobrobit otrok, pri čemer piše, kako je poskušala spodbuditi Trumpa, naj konča politiko ločevanja družin na meji.

Pojasnila je tudi škandal, ki je izbruhnil po tem, ko sta leta 2018 z možem prispela na mejo z Mehiko in si ogledala center za otroke priseljencev, oblečena v jopič z napisom "Res mi ni mar, je vam?". To sporočilo je bilo namenjeno medijem, trdi Melania, in ne otrokom migrantom.

Poskuša tudi zanikati pisanje nekaterih medijev, da je bil njen oče komunist, zato se je spomnila vdora Udbe v njihovo hišo zaradi "sumljivega načina" očetovega življenja. "Njegovo članstvo v komunistični partiji je bilo obvezno, saj je partija uvedla avtomatsko mesečno članarino od dela njegove plače", piše in dodaja, da njeni starši niso bili posebej politično aktivni, čeprav so preživeli pomembne politične dogodke, in da se ji zdi bolj povezana s svojimi sosedami v Italiji ali Avstriji kot s komunističnimi državami v vzhodni Evropi.

Kar je mnoge presenetilo, o čemer govori v svoji knjigi in nato še v videu, ki je bil objavljen na družbenih omrežjih sredi Trumpove kampanje, je njena podpora pravici ženske do splava, medtem ko njen mož podpira pravico ameriških držav do omejiti poznejšo prekinitev nosečnosti.

"Omejevanje pravice ženske do odločitve o prekinitvi neželene nosečnosti je enako odvzemu nadzora nad lastnim telesom. To prepričanje sem imela vse svoje odraslo življenje," je zapisala v svojih spominih in ko so jo v intervjuju za Fox News v začetku oktobra vprašali, kako se je njen mož odzval, ko je to objavila, je dejala: "Vedel je mojega položaja od dne, srečala sva se in verjamem v svobodo posameznika, in ne želim, da se vlada vmešava v moje osebne odločitve, in kot sem napisal v knjigi. kjer je podrobno razloženo v poglavju 'Kaj pomeni moje telo?', so čas in omejitve izjemno pomembni, ljudi spodbujam, da to preberejo, saj živimo v svetu, kjer bi moral imeti vsak osebno svobodo."

Ivanka Trump svojega očeta podprla v elegantni obleki čudovitega kraljevsko modrega odtenka, ki nosi posebno sporočilo

Novo na Metroplay: "Ni uspeha brez trdega dela." | Maja Štamol Droljc