To so vsi nagrajenci Zlatih globusov

Včeraj se je v Los Angelesu odvila 77. podelitev prestižnih filmskih nagrad Zlati Globusi, ki so letos poskrbeli za mnogo presenečenj. Celoten seznam nagrajencev si oglejte spodaj. 

To so vsi nagrajenci Zlatih globusov - Foto: Profimedia

Najboljši film — Drama

The Irishman (Netflix)
Marriage Story (Netflix)
1917 (Universal) - Nagrada
Joker (Warner Bros.)
The Two Popes (Netflix)

Najboljša filmska igralka — Drama

Cynthia Erivo (Harriet)
Scarlett Johansson (Marriage Story)
Saoirse Ronan (Little Women)
Charlize Theron (Bombshell)
Renée Zellweger (Judy) - Nagrada

Najboljši filmski igralec  — Drama

Christian Bale (Ford v Ferrari)
Antonio Banderas (Pain and Glory)
Adam Driver (Marriage Story)
Joaquin Phoenix (Joker) - Nagrada
Jonathan Pryce (The Two Popes)

Najboljši film — Muzikal ali komedija

Dolemite Is My Name (Netflix)
Jojo Rabbit (Fox Searchlight)
Knives Out (Lionsgate)
Once Upon a Time in Hollywood (Sony) - Nagrada
Rocketman (Paramount)

Najboljša filmska igralka — Muzikal ali komedija

Ana de Armas (Knives Out)
Awkwafina (The Farewell) - Nagrada
Cate Blanchett (Where’d You Go, Bernadette)
Beanie Feldstein (Booksmart)
Emma Thompson (Late Night)

Najboljši filmski igralec — Muzikal ali komedija

Daniel Craig (Knives Out)
Roman Griffin Davis (Jojo Rabbit)
Leonardo DiCaprio (Once Upon a Time in Hollywood)
Taron Egerton (Rocketman) - Nagrada
Eddie Murphy (Dolemite Is My Name)

Najboljši film — Animirani

Frozen 2 (Disney)
How to Train Your Dragon: The Hidden World (Universal)
The Lion King (Disney)
Missing Link (United Artists Releasing) - Nagrada
Toy Story 4 (Disney)

Najboljši film — Tuj

The Farewell (A24)
Les Misérables (Amazon)
Pain and Glory (Sony Pictures Classics)
Parasite (Neon) - Nagrada
Portrait of a Lady on Fire (Neon)

Najbojša igralka v stranski vlogi

Kathy Bates (Richard Jewell)
Annette Bening (The Report)
Laura Dern (Marriage Story) - Nagrada
Jennifer Lopez (Hustlers)
Margot Robbie (Bombshell)

Najboljši igralec v stranski vlogi

Tom Hanks (A Beautiful Day in the Neighborhood)
Anthony Hopkins (The Two Popes)
Al Pacino (The Irishman)
Joe Pesci (The Irishman)
Brad Pitt (Once Upon a Time in Hollywood) - Nagrada

Najboljši režiser — Film

Bong Joon-ho (Parasite)
Sam Mendes (1917) - Nagrada
Todd Phillips (Joker)
Martin Scorsese (The Irishman)
Quentin Tarantino (Once Upon a Time in Hollywood)

Najboljši scenarij — Film

Noah Baumbach (Marriage Story)
Bong Joon-ho and Han Jin-won (Parasite)
Anthony McCarten (The Two Popes)
Quentin Tarantino (Once Upon a Time in Hollywood) - Nagrada
Steven Zaillian (The Irishman)

Najboljša glasba — Film

Alexandre Desplat (Little Women)
Hildur Guðnadóttir (Joker) - Nagrada
Randy Newman (Marriage Story)
Thomas Newman (1917)
Daniel Pemberton (Motherless Brooklyn)

Najboljša pesem — Film

“Beautiful Ghosts” (Cats)
“I’m Gonna Love Me Again” (Rocketman) - Nagrada
“Into the Unknown” (Frozen 2)
“Spirit” (The Lion King)
“Stand Up” (Harriet)

Najboljša televizijska serija — Drama

Big Little Lies (HBO)
The Crown (Netflix)
Killing Eve (BBC America)
The Morning Show (Apple TV Plus)
Succession (HBO) - Nagrada

Najboljša igralka v dramski seriji

Jennifer Aniston (The Morning Show)
Olivia Colman (The Crown) - Nagrada
Jodie Comer (Killing Eve)
Nicole Kidman (Big Little Lies)
Reese Witherspoon (The Morning Show)

Najboljši igralec v dramski seriji 

Brian Cox (Succession) - Nagrada
Kit Harington (Game of Thrones)
Rami Malek (Mr. Robot)
Tobias Menzies (The Crown)
Billy Porter (Pose)

Najboljša televizijska serija — Muzikal ali komedija 

Barry (HBO)
Fleabag (Amazon) - Nagrada
The Kominsky Method (Netflix)
The Marvelous Mrs. Maisel (Amazon)
The Politician (Netflix)

Najboljša igralka v TV seriji — Muzikal ali Komedija

Christina Applegate (Dead to Me)
Rachel Brosnahan (The Marvelous Mrs. Maisel)
Kirsten Dunst (On Becoming a God in Central Florida)
Natasha Lyonne (Russian Doll)
Phoebe Waller-Bridge (Fleabag) - Nagrada

Najboljši igralec v TV seriji — Muzikal ali komedija

Michael Douglas (The Kominsky Method)
Bill Hader (Barry)
Ben Platt (The Politician)
Paul Rudd (Living with Yourself)
Ramy Youssef (Ramy) - Nagrada

Najboljša miniserija ali televizijski film

Catch-22 (Hulu)
Chernobyl (HBO) - Nagrada
Fosse/Verdon (FX)
The Loudest Voice (Showtime)
Unbelievable (Netflix)

Najboljša igralka v miniseriji ali televizijskem filmu

Kaitlyn Dever (Unbelievable)
Joey King (The Act)
Helen Mirren (Catherine the Great)
Merritt Wever (Unbelievable)
Michelle Williams (Fosse/Verdon) - Nagrada

Najboljši igralec v miniseriji ali televizijskem filmu

Christopher Abbott (Catch-22)
Sacha Baron Cohen (The Spy)
Russell Crowe (The Loudest Voice) - Nagrada
Jared Harris (Chernobyl)
Sam Rockwell (Fosse/Verdon)

Najboljša ženska stranska vloga v miniseriji ali televizijskem filmu

Patricia Arquette (The Act) - Nagrada
Helena Bonham Carter (The Crown)
Toni Collette (Unbelievable)
Meryl Streep (Big Little Lies)
Emily Watson (Chernobyl)

Najboljša moška stranska vloga v miniseriji ali televizijskem filmu

Alan Arkin (The Kominsky Method)
Kieran Culkin (Succession)
Andrew Scott (Fleabag)
Stellan Skarsgård (Chernobyl) - Nagrada
Henry Winkler (Barry)

Fotografije: Profimedia

Najbolj brano

Na spletnih straneh Adria Media Ljubljana uporabljamo piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez njih ne bi mogli nuditi.

Z nadaljnjo uporabo spletnih mest soglašate z uporabo piškotkov.
Če piškotkov ne želite, jih lahko onemogočite v nastavitvah

zapri