Lifestyle Promocijsko sporočilo

Lenuhov vodič za čisti dom: Triki in nasveti za minimalni napor pri čiščenju

6. 6. 2023
Deli
Lenuhov vodič za čisti dom: Triki in nasveti za minimalni napor pri čiščenju (foto: promocijska fotografija)
promocijska fotografija

Si želite početi karkoli drugega, kot čiščenje? Razumemo vas! Preverite te nasvete in trike za čist dom z minimalnim naporom, da boste lahko uživali v prostem času, ne da bi se ukvarjali z neredom.

Čiščenje doma nas lahko postavi pred različne izzive. Toda, ali ste vedeli, da lahko že majhne napake pri čiščenju povzročijo velike posledice? Povprašali smo profesionalne čistilne servise na Omisli.si/cistilni-servis, ki poznajo metode učinkovitega čiščenja in zaupali so nam največje napake, ki jih ljudje ponavadi delajo pri pospravljanju doma.

Čiščenje doma je lahko prava frustracija. Upoštevajte te nasvete vsake toliko pa najemite preverjen čistilni servis blizu vas na Omisli.si.

1. Uporaba pretečenih čistilnih sredstev

Vsak čistilni izdelek ima rok uporabe, ki ga moramo upoštevati. Čiščenje z izdelki s pretečenim rokom ne bo učinkovito. Ne kupujte čistilnih sredstev v razsutem stanju, če jih ne boste mogli porabiti pred iztekom roka uporabnosti. Če pa že, potem preverjeni čistilni servisi priporočajo, da sredstvo za pomivanje posode uporabimo najkasneje v 18 mesecih, sodo bikarbono pa zamenjamo po dveh letih, kot tudi razpršila za večnamensko uporabo.

2. Nepravilna nega krpe iz mikrovlaken

Mikrovlakna je treba prati samostojno, da ohranijo svoja vlakna. Namesto, da bi jih prali skupaj z ostalim perilom je bolje, da jih perete ročno. Pralni stroj jih lahko poškoduje. Čeprav so mikrovlakna trpežna, jih lahko z napačno nego sčasoma uničimo.

3. Nepravilno čiščenje površin iz nerjavečega jekla

Pred poliranjem z namenskim čistilom, najprej vedno očistite površine iz nerjavečega jekla z navadnim čistilom in toplo vodo. Ne uporabljajte istega izdelka za čiščenje vsega in upoštevajte navodila proizvajalca, da preprečite morebitne poškodbe površine. Posebno bodite pozorni pri uporabi belila!

4. Nezadostno globinsko čiščenje

Enkrat ali dvakrat letno si vzemite čas za globinsko čiščenje doma. Pri globinskem čiščenju ne pozabite skritih kotičkovi, ki jih mogoče ne opazite, a jih je še vedno potrebno očistiti.

5. Moker sesalnik na preprogi

Pred mokrim čiščenjem preproge vedno najprej posesajte prah s suhim. Zaradi vodne pare se lahko v preprogi ustvari vlaga, kar povečuje možnost razvoja plesni in neprijetnih vonjav.

6. Nezadostna zaščita pohištva

Pred čiščenjem pohištvo ustrezno zaščitite, da ga ne bi nehote poškodovali. Preden začnete s čiščenjem, naredite načrt, kam boste postavili stvari, da bi preprečili poškodbe. Upoštevajte tip pohištva in material, ko izbirate vrsto čistila in metodo čiščenja.

7. Premalo pogosto čiščenje

Ena od največjih napak pa je, da ljudje ne čistijo svojih domov redno. Različne površine in predmeti v vašem domu zahtevajo različno pogostost čiščenja. Ne pozabite na podrobnosti, kot so prah na knjižnih policah, ostanke hrane v pečici ali morda sledi umazanije na stropu kopalnice. Redno čiščenje vašega doma bo preprečilo nabiranje umazanije, vonjave in razvoj bakterij.

8. Čistite sproti

Ko si umivate zobe, očistite umivalnik. Ko se tuširate, očistite tuš kabino. Tako navadite tudi partnerja in otroke. 

9. Nabavite si robotski sesalnik

Cene so postale zelo sprejemljive. Za 200 € dobite že zelo pametno napravo, ki bo redno sesala in umivala tla z vašo minimalno pomočjo. Dobra plat tega je, da vas to prisili v pospravljanje stvari na svoje mesto! Robotski sesalnik bo zelo solidno opravil tedenska sprotna čiščenja, za občasno temeljito čiščenje pa najemite profesionalni čistilni servis.

Spletna platforma Omisli.si vam lahko olajša čiščenje doma v vašem življenju. Če iščete profesionalne in kakovostne storitve čiščenja v vaši okolici, ne iščite več. Poiščite prevejene čistilne profesionalce na Omisli.si in si privoščite kakovostno čiščenje vašega doma.