Elle Beauty Awards 2026

Je slovenska glasba v najboljšem obdobju doslej? Znani obrazi o tem povsem iskreno in tudi kaj na sceni manjka

11. 6. 2026
Je slovenska glasba v najboljšem obdobju doslej? Znani obrazi o tem povsem iskreno in tudi kaj na sceni manjka (foto: Aleksandra Saša Prelesnik)
Aleksandra Saša Prelesnik

Tako domačo glasbeno sceno vidijo tisti, ki jo soustvarjajo vsak dan.

Na nedavnem Metropolitan Happy Hour so za odlično glasbeno popestritev večera so poskrbeli DJ Zeds in gostujoči vokalisti Urban Lutman, Leyre ter Hannah Mancini. Ob zvokih funka, soula, hiphopa in r'n'b-ja je bilo vzdušje izrazito poletno in vroče, številni obiskovalci pa so se prepustili ritmom in napolnili plesišče.

DJ Zeds Urban Lutman Leyre Hannah Mancini
Aleksandra Saša Prelesnik

Na dogodku smo ujeli nekaj znanih obrazov slovenske glasbene scene in jih povprašali, kako sami ocenjujejo stanje domače glasbe. Svoje poglede so z nami delili pevka Zala Smolnikar - Zali, bobnar Maks Rozman iz skupine Jet Black Diamonds ter pevec David Amaro.

David Amaro meni, da je slovenska glasbena scena bogatejša, kot si mnogi predstavljajo. "Mislim, da smo zelo bogati z glasbeno sceno in se tega sploh ne zavedamo. Če pogledamo število dogodkov, jih je v Sloveniji ogromno. Zadnje mesece sem bil na Hrvaškem zaradi snemanja oddaje Tvoje lice zvuči poznato in tam jih ni bilo toliko. Pri nas je veliko priložnosti za glasbenike, kar se mi zdi izjemno pozitivno," je povedal.

David Amaro
David Amaro
Aleksandra Saša Prelesnik

Ob tem je dodal, da bi lahko bila scena še uspešnejša, če bi si glasbeniki med seboj bolj pomagali in drug drugemu dali več prostora. "Veliko glasbenikov ne pride na površje, ker se glasbo pogosto posluša zelo površno," meni Amaro.

Podobno razmišlja tudi Maks Rozman, bobnar skupine Jet Black Diamonds, ki verjame, da slovenska glasbena scena trenutno doživlja zelo uspešno obdobje.

"Zdi se mi, da naša scena res žari. Slovenski izvajalci imamo veliko priložnosti za nastopanje, pogosto celo več kot v tujini. Če si dober, lahko precej hitro prideš v ospredje. Slovenija ponuja odličen trg za mlade glasbenike," je povedal.

Maks Rozman Jet Black Diamonds
Maks Rozman, član skupine Jet Black Diamonds
Aleksandra Saša Prelesnik

Na razvoj domače glasbe opozarja tudi pevka Zala Smolnikar - Zali. Po njenem mnenju slovenska scena v zadnjih letih cveti predvsem zaradi nove generacije izvajalcev. "Mislim, da je slovenska glasbena scena v zadnjih letih zelo cvetoča. Skupine in izvajalci, kot so Joker Out, Mrfy in drugi predstavniki novega vala, so močno prispevali k njeni rasti,« pravi Zali.

Kljub optimističnemu pogledu pa opaža tudi področje, kjer bi lahko slovenska glasba naredila korak naprej. "Manjkajo nam ženske solistke," je izpostavila.

Zala Smolnikar Zali
Zala Smolnikar – Zali
Aleksandra Saša Prelesnik

Čeprav imajo sogovorniki različne poglede, se vsi strinjajo, da je slovenska glasbena scena ta hip zelo bogata in ob enem ponuja veliko priložnosti za nadaljnji razvoj kakovostnih izvajalcev.

»Pogumno!« Ta znana slovenska skupina v enem tednu storila, kar ni še nihče – zdaj vemo razlog!