Urednica revije Elle, Petra Windschnurer vas s seboj pelje na potovanje po Japonski, ki velja za leto 2025 za najbolj zaželeno destinacijo na svetu. V drugem delu bo z vami delila navdušenje nad mestom Nara.
NARA
Naše dvodnevno raziskovanje Nare, nekdanje prestolnice Japonske, je bilo kljub dežju na prvi dan prijetno doživetje predvsem zaradi odsotnosti ljudi, ki so jih padavine prisilile, da mesto doživijo v zavetju lokalov in hotelov.
Medtem ko smo se prvo popoldne prepustili nenačrtovanemu tavanju po tem sicer precej obvladljivem mestu, smo naslednji dan začeli v skladu z načrtom. Najprej smo se odpravili k znamenitemu templju Tōdai-ji, kjer stoji ena
največjih bronastih Budinih skulptur na svetu, ter se sprehodili po parku Nara, kjer radovedni jeleni svobodno pohajkujejo med obiskovalci.
A Nara ponuja veliko več kot s turisti oblegane znamenitosti. Prav posebno veselje smo našlimed raziskovanjem ozkih stranskih ulic, kjer se skriva pravi utrip mesta in njegovih prebivalcev. Lokalna arhitektura, vozni park, marketi in
v trgovinice spremenjene garaže hiš so bile tisto, zaradi česar se veseliš, ko te Googlov zemljevid pusti na cedilu. Nara je znana tudi po tekstilijah, materialu iz naravnih vlaken, ki so ga nekoč uporabljali za zaščito pred komarji in spominja na gazo. Za spomin sem si kupila brisačko iz tradicionalnega narškega tkanja, hči krilo v eni od trgovin iz druge roke z unikatnimi oblačili in
starinskimi predmeti ter dodatno zalogo matche in hojiche v lokalni prodajalni in pražarni čajev.
NASVET: Če želite obisk v Nari ovekovečiti z jelenom, se nikar ne zapodite do njega, ne da bi pri tem gledali na tla. V nasprotnem primeru boste domov odnesli več kot samo fotografijo.
Kje bivati v Nari?
MIROKU Nara by THE SHARE HOTELS, sodobno in estetsko dovršeno udobje v Nari
Hotel Miroku v katerega smo bili z družino povabljeni s strani hotela stoji v osrčju Nare, blizu znamenitosti, kot sta park Nara in tempelj Tōdai-ji, kar je idealno za raziskovanje mesta. Ob prihodu smo bili navdušeni nad minimalistično arhitekturo in subtilno eleganco notranjosti. Prijazno osebje nas je sprejelo s toplim nasmehom in tradicionalnim pozdravom, kar je ustvarilo občutek dobrodošlice, značilen za japonsko gostoljubnost. Za bivanje smo izbrali največjo sobo v hotelu, ki je bila popolna za štiri osebe. Bila je prostorna in svetla ter z velikimi okni, ki so nudila pogled na slikovito okolico in srnjad, ki se je prosto pasla okoli jezera.
Elegantna kombinacija naravnih materialov, kot sta les in kamen, je vzbudila občutek topline in povezanosti z naravo. Prostori so tam premišljeno in moderno zasnovani – z višino ločeni spalni del je ponujal udobne postelje, medtem ko je dnevni prostor služil kot kotiček za družinsko druženje, delovna miza v obliki dolgega pulta, dvignjenega nad raven bivalnih površin, pa je omogočala, da sem lahko zelo udobno opravila vse službene obveznosti, ki so me čakale ta dan. Kopalnica je bila prava oaza, opremljena s sodobnimi funkcionalnostmi, vključno s tradicionalno japonsko kopeljo ofuro, kjer smo se lahko sprostili po dolgih dnevih raziskovanja.
Zajtrk, postrežen v hotelski kavarni, ki je pravi raj za ljubitelje moderne minimalistične japonske arhitekture, je bil prav tako nepozaben. Tipičen japonski zajtrk je vključeval raznolik izbor japonskih jedi, pripravljenih iz svežih lokalnih sestavin.
Fotografije: osebni arhiv
Novo na Metroplay: Ana Grdadolnik o nastopu na letošnji Emi, glasbeni karieri in prostem času