Kate Middleton je bila v času odsotnosti iz medijev, ko se je skrbno posvečala svojemu zdravljenju daleč od kamer, tarča zarote, ki je izkoristila zanimanje javnosti za širjenje lažnih informacij. To je britanska vlada pred kratkim uradno opomnila.
Kate Middleton je bila tarča hudih napadov. Kot je v petek, 1. novembra, poročal ameriški medij People, je več ruskih skupin uporabilo zdravstveno stanje žene princa Williama za izkrivljanje resnice o ruskem napadu na Ukrajino. V ta namen je spletna mreža izkoristila zanimanje javnosti za usodo valižanske princese in na spletu objavila več teorij zarote o njej, polnih proruskih zgodb. Šlo je za dezinformacijsko kampanjo, ki jo je britanska vlada na srečo opazila.
Preberite še:
- Ivanka Trump svojega očeta podprla v elegantni obleki čudovitega kraljevsko modrega odtenka, ki nosi posebno sporočilo
- Siva obleka, brez nakita in kakršnih koli detajlov: Umirjen in eleganten enobarvni videz Melanie Trump za veliko zmagoslavje
Britanska vlada se je 28. oktobra lani, soočena s številnimi lažnimi poročili, ki jih je razkrila ta impresivna mreža, odločila sankcionirati tri ruske agencije, ki so stale za to obsežno mrežo (znano kot Doppelganger).
"Putin si tako obupno prizadeva spodkopati evropsko podporo Ukrajini, da se zdaj zateka k nerodnim in neučinkovitim prizadevanjem, s katerimi poskuša povzročiti težave. Današnje sankcije so jasno sporočilo: ne bomo dopuščali vaših laži in vmešavanja ter vas bomo preganjali," je v izjavi dejal britanski zunanji minister David Lammy.
Britanska kraljeva družina: še en član družine, ki je tarča lažnih govoric
Glede na razkritja, ki jih je objavil portal People, je bila pred javno objavo Kate Middleton o njenem raku tarča zlonamernega omrežja že druga članica družine. Le nekaj dni pred šokantno izjavo žene princa Williama so nekateri ruski mediji objavili absurdno zgodbo, po kateri naj bi Kralj Charles III. izgubil življenje.
"Britanski kralj Charles III. je mrtev. [...] Kralj je nepričakovano umrl včeraj popoldne," je objavilo več medijev in hkrati razkrilo domnevni palačni dokument z datumom 18. marec 2024. Zaradi te lažne informacije je britansko veleposlaništvo v Kijevu na portalu X (prej Twitter) zanikalo govorice.
Novo na Metroplay: Bojan Cvjetićanin o novem albumu, najbolj osebnih pesmih in kakšen je na domačem kavču