Pregrešno dragi

23. 10. 2007

Platina namesto plastike, ročno delo namesto množične strojne proizvodnje. V reviji Connect so predstavili redke mobilnike, ki niso namenjeni množicam, temveč so po ceni in žlahtnosti le za posebne izbrance. Bogate.

Za nakup mobilnikov, ki so navedeni spodaj potrebujete veliko denarja. In ko napišejo veliko, mislijo veliko. Morda še nekaj več. Preberite nadaljevanje, ne bo vam žal. V trenutku se boste zavedli, da bo plastika še dolgo vaša najboljša prijateljica in da ste hvaležni, ker živite življenje 'normalnega' smrtnika.

Goldvish

Najdražji mobilnik na svetu prihaja iz Ženeve. Stane neverjetnih milijon (1.000.000) evrov oziroma 1.298.000 ameriških dolarjev. Cena je visoka predvsem zaradi diamantov, ki prekrivajo skoraj celotno ohišje mobilnika.

Na vašo željo mu vgravirajo najrazličnejše vzorce in napise ter ohišje obogatijo z vašimi najljubšimi diamanti. Če ne boste skromni, lahko cena s sprva 'nizkih' 20.000 poskoči na 124.400 evrov. Vsak izmed aparatov Illusion ima nameščene Vivaldijeve skladbe, ki jih je posebej za GoldVisheve aparate odigral priznani violinist Domenico Nordio. Še več, vsak kupec aparata ima zagotovljene sedeže na zasebnih koncertih Wiener Kammer Symphonie in nastopih omenjenega violinista.

www.goldvish.com

Vertu

Podjetje izdeluje model Signature, ročno izdelan luksuzni mobilnik iz platine in 18-karatnega zlata ali jekla.

Pozor! Vsak Vertujev mobilnik ima na strani posebno tipko, s katero lahko kupec pokliče storitev Concierge. Moštvo, ki se 'skriva' za to tipko ob pritisku nanjo stopi v akcijo brskanja po najpomembnejših kontaktih po vsem svetu in izpolnjevanja še tako majhnih in velikih želja Vertujevih kupcev. Conciergejeva ekipa priskrbi vstopnice za koncerte, predlaga restavracije in po želji tudi rezervira mizo. Za večerjo ali kosilo . . Po besedah mož pri Vertuju je celo organizacija poroke s 600 gosti zanje mačji kašelj.

Vertu ponuja tri kolekcije mobilnih telefonov. Signature je najekskluzivnejši v paleti, kar dokazuje tudi njegova cena. Narejen iz 18-karatnega zlata vas bo prišel kar 21.600 evrov! Drugi model je Ascent, ki je dosegljiv kot izdaja Ferrari v ročno zloščenem titanu in usnju v rdeče črni kombinaciji. Cena? 6300 evrov. Na mobilnike iz te posebne serije so ročno vgravirane serijske številke od 1 do 1947. Zadnja letnica zaznamuje leto ustanovitve podjetja iz Maranella. Hrbtno stran krasi Ferrarijeva zavorna stopalka iz aluminija. Constellationa, okvirna cena tega mobilnika z usnjeno hrbtno stranjo znaša okroglih 5000 evrov, lahko od lani naročite v zlatu ali jeklu. Tipke so keramične, torej iz enakega materiala, kot je zgrajen zunanji del Space Shuttla.

www.vertu.com

Bellperre

Tudi pri Bellperru stavijo na ročno delo in široko izbiro žlahtnih materialov, barv in usnja. Tako kot pri Vertuju tudi zanje velja, da je vsak njihov mobilnik ročno delo.

Pri Bellperru prisegajo na 'čist' in tehnični dizajn. Hrbtno stran si lahko zaželite v različnih izvedbah, v številnih barvah, izbirate lahko tudi med različicami usnja. Mobilnik je v trgovine zavil avgusta, stane pa od 1500 in 3000 evrov.

www.bellperre.com

Mobiado

Oblikovno so si Mobiadovi mobilniki precej podobni, razlikujejo pa se predvsem po opremljenosti, barvah in materialih, iz katerih so narejeni. Luminoso, za katerega je treba odšteti 1500 evrov, je njihov prvi mobilnik UMTS, svoje ime pa je dobil po tipkah, izdelanih iz safirja. Ohišje mobilnika je izdelano iz nerjavnega jekla, kakršnega uporabljajo v letalski industriji, medtem ko kamero ščiti safinin kristal, odporen proti praskam in udarcem.

Kanadčani ponujajo tudi tri modele v seriji Professional za poslovne uporabnike. Cenejša imata tipke iz nerjavnega jekla, zgornja plast ohišja pa je lahko prevlečena z vsem, kar si zaželite. Od keramike do dišečega lesa. Osnovni model stane približno 1300 evrov, različica Executive z videzom dišečega lesa pa 1750 evrov.

www.mobiado.com

Gresso

Posebnost Gressovih mobilnikov je sila redek in cenjen afriški črni les, zaradi katerega se je zgodovina njihovih telefonov začela pisati že pred dvema stoletjema. Ponujajo dve seriji, obe zaznamovani s črnim lesom, ki naredi vsak posamezen aparat unikaten. Če si nista enaki dve drevesi, si nista enaka niti dva Gressova mobilna telefona.

V kolekciji Black Aura so trije modeli – Blackwood, Blackwood Gold Edition ter Gold –, vsi v osnovi odeti v afriški črni les. Med njimi ima edino Blackwood ohišje povsem iz lesa, medtem ko je dražji Blackwood Gold Edition pričakovano oplemeniten z dodatki iz 18-karatnega zlata. Najboljši, se pravi najprestižnejši, v seriji je seveda model Gold, ki ima prednjo ploščico popolnoma oblečeno v zlato, zadnji del pa je iz afriškega črnega lesa in 18-karatnih zlatih detajlov.

Vsi predstavniki v seriji imajo zaslon skrit za safirinim kristalom, odpornim proti praskam, inovativno ravno tipkovnico pa zaznamujeta odporna zaščita proti poškodbam in lasersko gravirani alfanumerični znaki. Cena najbolj lesenega Blackwooda znaša še kar sprejemljivih 4700 evrov, za zlati model pa je treba odšteti kar 18.000 evrov.

Pred nekaj meseci je podjetje predstavilo svojo drugo serijo luksuznih mobilnikov, ki sliši na ime Avantgarde Collection. Modela Luna in Sol sta manj zlata, saj je ohišje obeh v celoti izdelano iz Gressove najljubše surovine. Vseeno pa brez 18-karatnega zlata ne gre, in sicer je iz njega logotip na hrbtni strani aparatov. Oba imata tudi safirni kristal pred zaslonom, tipke iz titana in magnetni zaklep pokrovčka za baterijo.

Cenejši Luna s ploščato tipkovnico in zlato navigacijsko paličico stane 5000 evrov, za model Sol z okroglimi tipkami iz zlata pa jih je treba odšteti 7000.

www.gresso.com

Povzetek članka Andreja Miheliča in Mitje Revna

(Revija Connect 5/2007)

Fotografije promocijski material

Novo na Metroplay: Vloga sodobne ženske | Urška Draž in Sonja Šmuc