Kaj Jelena Đoković poškropi po svoji koži za čudovit vonj, ko je zunaj peklensko vroče? (in to ni parfum)

28. 7. 2023
Deli
Kaj Jelena Đoković poškropi po svoji koži za čudovit vonj, ko je zunaj peklensko vroče? (in to ni parfum) (foto: Profimedia)
Profimedia

Kako diši koža brez parfuma?

O ženi teniškega igralca Novaka Đokovića vsi vemo vse ali skoraj vse. Jelena Đoković je zagovornica zdrave prehrane in naravnih dodatkov, pred kratkim pa je na Instagramu razkrila še eno dolgo vzdrževano lepotno rutino ...

Njen način življenja vključuje uporabo izdelkov, ki so 100% naravni in vse, kar ima preveč sulfatov, parabenov in nezdravih sestavin, pri njej nima možnosti.

Ne spreglejte:

Prav tako sodi v skupino slavnih dam, ki so pogosto deležne kritik, da so nenaličene in neurejene. Ostala pa je zvesta sebi in na svoj račun pogosto javno pravi, da je "dolgočasna", saj se upira vsem danim oblikam, medtem ko z veseljem sprejema kritike. Nedavno je javnosti razkrila, da ne uporablja parfumov.

Razlog? Ker so testirani na živalih. Ker je znana kot velika borka za pravice živali, je razkrila, da zato ne uporablja parfumov, za katere nekateri zapravijo ogromno denarja.

Jelena Đoković je nekoč delila sporočilo sledilca, ki ji je rekel, da obožuje njeno energijo in optimizem, hkrati pa jo je vprašal, kaj si misli o industriji parfumov.

"Izžarevaš zelo pozitivno energijo, vidi se, da si otrok po duši, spontana in vedno polna znanja. Postavilo se mi je vprašanje, kaj pa parfumska industrija, saj imamo tudi to radi, še ena tema za raziskovanje," je zapisala oboževalka Jeleni.

In Jelena ji je odgovorila v enakem tonu in razkrila, da parfumov pravzaprav ne uporablja.

"Vesela sem, da se skupaj učiva! Že dolgo uporabljam eterična olja, ne parfumov, a je to super vprašanje," je povedala Jelena Đoković.

Razlika je preprosta – eterična olja so pravzaprav naravni parfumi.

Eterična olja so aromatična olja, pridobljena iz rastlin. Uporabljajo se v aromaterapiji, dodajajo se parfumom in uporabljajo kot arome za živila.

Eterična olja so visoko koncentrirane snovi in ​​pogosto za blagodejni učinek zadostujeta le ena ali dve kapljici. Vendar jih je treba prav zaradi tega uporabljati previdno. Paziti je treba na morebitna nasprotja, ki jih lahko povzročijo.

Fotografije: Profimedia

Preberite še: V iskanju skrivnostne formule, ki bo v naš vsakdan vnesla čarobnost vsakega trenutka: Ne čakajte na posebno priložnost, magijo si pričarajte vsak dan!

Priporočamo tudi: 10 živil, bogatih z betakarotenom, ki jih uživajte za naravno in intenzivno zagorelost: Betakaroteni so vaši zavezniki za zdravo in sijočo kožo

Novo na Metroplay: Bojan Cvjetićanin o novem albumu, najbolj osebnih pesmih in kakšen je na domačem kavču