Ali ste prepričani, da si zobe umivate na pravilen način? Morda boste presenečeni, ko boste ugotovili, koliko napak delate pri vsakodnevni rutini. Dva strokovnjaka predstavljata 5 najpogostejših napak in pojasnjujeta, kaj bi morali storiti namesto tega.
Kako pravilno umivati zobe: 5 stvari, za katere smo mislili, da jih počnemo pravilno, a jih nismo. In nasprotno, 5 stvari, ki jih moramo narediti, da izboljšamo ustno higieno.
Splošno mnenje je, da je vse, kar potrebujete, zobna ščetka in zobna pasta. Zobe si umivajte trikrat na dan. In to je to: ustna higiena bo popolna. Navsezadnje so priporočila zobozdravnikov vedno precej splošna: ščetkajte z navpičnimi gibi, vsak dan uporabljajte zobno nitko, raje imejte električno zobno ščetko. Nič več.
Ne spreglejte:
- Zadnji videz Cindy Crawford je mojstrski tečaj mešanja tekstur: Njen modni trik bo želela poznati vsaka ženska nad 50 let
- Zakaj vsi govorijo o sinu Melanie in Donalda Trumpa? Ko je izstopil iz avta, so bili vsi osupli: "Je to mogoče?"
- Med kričeče rdečo in fuksijo roza: Stajling Letizie Ortiz ni za vsakogar, vendar je neverjetno šik
A ko odkrijemo, da obstajajo zelo natančna pravila za ustno higieno, se nam odpre cel svet potez, ki lahko močno izboljšajo čiščenje zob. Izkaže se celo, da je vse, kar smo počeli doslej, popolnoma napačno. Na primer umivanje zob po zajtrku. ali izpiranje ust po umivanju zob. Ali celo uporaba ustne vode ob koncu higiene.
Razkrivamo vam 5 napačnih ravnanj, povezanih z vsakodnevnim ščetkanjem zob, ki so zelo pogosta, in katerih 5 stvari bi morali namesto tega storiti, da bi izboljšali ustno higieno.
1. Umivanje zob pred ali po zajtrku?
To je stara razprava: ali naj si zobe umivamo pred zajtrkom ali po njem? Strokovnjaki pravijo, da je pravilna praksa prva. "Med spanjem se v ustni votlini nabere veliko bakterij in nastanejo zobne obloge," pojasnjujejo. "Ko se zbudite, je torej dobro, da te nakopičene zobe odstranite, preden pojeste zajtrk in začnete dan."
2. Niste pozorni na izbiro zobne paste
Ko izbirate zobno pasto, ki jo boste kupili, natančno preberite zadnjo stran embalaže in preverite, ali vsebuje ustrezno količino fluorida. Ena zobna pasta ni vredna druge, zato je izbira najboljše možne zobne paste ključen korak. Odrasli bi morali uporabljati zobno pasto s koncentracijo fluorida vsaj 1450 delcev na milijon (ppm).
3. Po ščetkanju zob sperete zobno pasto
Dobra praksa ustne higiene je, da zobne paste po ščetkanju zob ne izpiramo. Za mnoge je to morda presenečenje. Zadnje izpiranje z vodo je pravzaprav zelo pogosto. Vendar pa že samo s tem, ko ob koncu ščetkanja zob sprostite odvečno zobno pasto, ne da bi usta izpirali z vodo, na zobeh pustite rezervoar fluorida, ki pomaga pri remineralizaciji sklenine in preprečuje zobno gnilobo.
4. Vrstni red ščetkanja, nitkanja in ustne vode
Večina nas običajno najprej ščetka, nato zobna nitka in nazadnje ustna voda. V resnici zobozdravniki priporočajo, da se vrstni red popolnoma spremeni. Za idealno vsakodnevno čiščenje zob je treba upoštevati naslednji vrstni red:
- USTNA VODICA: Začnite s izpiranjem z ustno vodico, da spodbudite delovanje žlez slinavk, ki pomagajo zaščititi dlesni pred škodljivimi bakterijami.
- IZPIRANJE ZOB: Nato očistite zobe z nitko, da odstranite ostanke hrane. Uporablja se pred zobno ščetko, da le-ta doseže manj dostopne točke in ne najde prehranskih ovir med zobmi.
- ZOBNA ŠČETKA: Na koncu dve minuti ščetkajte zobe z zobno pasto.
5. Naklon zobne ščetke
V kakšnem položaju naj bo zobna ščetka na zobeh? Ali obstaja natančna nagnjenost k boljšemu čiščenju? Glava mora biti nameščena pod kotom 45 stopinj glede na linijo dlesni, pri čemer poskušajte ohraniti ta kot ves čas ščetkanja. To je najučinkovitejši kot za odstranjevanje zobnih oblog in mikrobov.
Fotografije: Profimedia
Preberite še: Koliko kave na dan je preveč? To je število skodelic, ki jih še lahko spijete v dnevu, da bi se izognili stranskim učinkom kofeina
Priporočamo tudi: Zopet sta medli glave: na las podobni Reese Witherspoon in hčerka Ava nosili elegantna stajlinga, ki se odlično prilegata njunim letom
Novo na Metroplay: Jan Plestenjak iskreno o enem najbolj čustvenih trenutkov njegove glasbene kariere